MMA borac Benjamin Šehić otkrio je kako je izgledao sparing sa Hamzatom Čimajevim, jednim od najboljih boraca današnjice. 

Njih dvojica su zajedno trenirali u Stokholmu, a nakon sparinga, Benjamin je dobio posao trenera za parter u švedskom klubu

„Posle sparinga s Hamzatom, odmah su me zaposlili. Kad sam odradio sparing s njim, rekli su mi: ‘Treba da pokazuješ grepling ovde’. Baš smo se pobili, bilo je nezgodno“, rekao je 29-godišnjak u podkastu „Inkubator“, pa zatim dodao:

„Kad dođete tamo, Hamzat je neko, a njemu je svako niko. Kad dođete da radite s njim, on ako može da vam slomi vrat, slomiće vam vrat. Vaša uloga je da napreduju na vama. Ne znam zašto, ali ne mogu tako da se postavim.“

Otkrio je Šehić detalje odmeravanja snaga sa zvezdom UFC organizacije.

„Radili smo sparing sa malim rukavicama. Jedan bi uzeo donju poziciju, a drugi gornju. Udarce bismo samo naglašavali, ne bismo ih u potpunosti plasirali. Nakon prvog ‘sabmišna’, Hamzat se baš naljutio i bukvalno me je raskrvario ispod oka. Nisam se žalio, ali kad sam uhvatio drugi ‘sabmišn’, nisam hteo da pustim. Uhvatio sam ga na ‘hil huk’ (eng. poluga na peti). Njegov trener počeo je da vrišti, svi su vikali da ću mu slomiti nogu, skočili su na mene i razdvojili nas“, rekao je Benjamin.

Izvor: Kurir.rs

By E.P.

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *