ADOLESCENT (16) iz Vranja preminuo je od korona virusa u niškoj Klinici za dečije interne bolesti.
Dečak je sa teškom kliničkom slikom primljen 24. oktobra na kovid odeljenje.
Od sedmog dana hospitalizacije, pacijent je bio na visokom protoku kiseonika. Usled pogoršanja zdravstvenog stanja, devetog dana lečenja prebačen je na mehaničku ventilaciju.
18. novembra dolazi do naglog pogoršanja vitalnih parametara, te je konstatovana smrt.
Dečak je bio u rizičnoj grupi zbog visokog indeksa telesne mase.
Izvor: Novosti.rs
Saznajte najnovije informacije na Top Klik društvenim mrežama: https://www.facebook.com/topklik.rs
