Poljoprivrednici u Srbiji, koji iznajmljuju zemlju sa nerešenim pravnim statusom radi obrade moći će da dobiju subvencije kada se donese uredba koja će bliže urediti uslove njenog “faktičkog” korišćenja, objavilo je Ministarstvo poljoprivrede.

Precizan rok u kome će se doneti uredba nije utvrđen, a uslov je bio usvajanje Zakona o dopuni Zakona o poljoprivredi i ruralnom razvoju koji je izglasan u Skupštini Srbije.

Tim zakonom se propisuje da se poljoprivrednik može upisati u Registar poljoprivrednih gazdinstava (RPG) i po osnovu “faktičkog” korišćenja poljoprivrednog zemljišta, a na osnovu posebne izjave, overene kod nadležnog organa.

Kurir.rs

By E.P.

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *