Preminuo je naš Vukašin iz srećnih ljudi!

Glumac Desimir Stanojević preminuo je jutros u Beogradu u 69. godini. Gledaoci će ga pamtiti po ulozi u jednoj od najpopularnijih serija RTS-a “Srećni ljudi”.

Desimir Stanojević počeo je da igra u Narodnom pozorištu u Nišu 1970. godine. Za dve decenije u tom pozorištu odigrao je više od 80 uloga.

Devedesetih godina se seli za Beograd i karijeru nastavlja u Pozorištu na Terazijama. Igra u  mjuziklima “Ivkova slava”, “Cigani lete u nebo”, “Maratonci trče počasni krug”.

Desimir Stanojević je osnivač omladinskog pozorišta “Treća polovina” u Nišu. Zaslužan je za izvođenje prvog mjuzikla u istoriji niškog pozorišta, “Violinista na krovu”. Takođe je zaslužan za postavljanje mjuzikla “Cigani lete u nebo” u niškom Narodnom pozorištu.

Dobitnik je više glumačkih nagrada i priznanja.

Izvor: RTS

Čuveni Desimir Stanojević u ulozi Vukašina iz Srećnih ljudi

By E.P.

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *